Przedszkole Miejskie nr 7
im. "Bajkowy świat"
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Wakacje w przedszkolu

Wakacje w przedszkolu
 Podczas wakacji dzieci w przedszkolu się nie nudzą. Codziennie biorą udział w cekawych zajęciach oraz spotkaniach ze sztuką. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt." Czarnoksiężnik z Krainy OZ" w wykonaniu teatru Blaszany bębenek. Oprócz zabaw na placu przedszkolnym w sali dzieci eksperymentują, maluja, śpiewają oraz bawią się ulubionymi zabawkami.

Zobacz zdjęcia w galerii

>19.08.2018 - Morze ukryte w muszli
>23.08.2018 - Zabawa badawcza Wulkan
>9.08.2018 - Czarnoksiężnik z Krainy OZ
2018. 08 22 doświaczenie z jajkiem
2018. 08. 21 konkurs na piaskową babkę
2018. 08. 30 kolorowy wakacyjny domek

Zabawy biegowe z Fundacją Pozytywka

Zabawy biegowe z Fundacją Pozytywka
13 czerwca w Parku Kopernika, odbyły się Zabawy biegowe z Fundacją Pozytywka. W zajęciach wzięły udział chętne dzieci z naszego przedszkola, w których domach kultywuje się aktywny wypoczynek na łonie natury. Brawo dla naszych sportowców. Zajęcia zorganizowane zostały w ramach współpracy przedszkola z Fundacją Pozytywka. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.06.13 - Zabawy biegowe z Fundacja Pozytywka

Spacerkiem po Gorzowie

Spacerkiem po Gorzowie
 13 czerwca dzieci z gr. IV Wróbelka Elemelka wybrały sie na pieszą wycieczkę po Gorzowie. Wędrując ulicami Gorzowa, dzieci poznawały historię naszego miasta. Celem wyprawy był Bulwar Nadwarciański. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.06.13 - Spacerkiem po Gorzowie gr. IV

II MIEJSCE W PLEBISCYCIE PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2018

II MIEJSCE W PLEBISCYCIE PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2018
 Nasze Przedszkole zdobyło II miejsce w plebiscycie  PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2018r Przedstawiciel Gazety Lubuskiej przekazał: trzy tablice edukacyjne, voucher na reklamę o wartości 2.000 zł oraz pamiątkowy dyplom.  
 

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka nad J.Nierzym

 5 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został piknik nad jeziorem Nierzym. Pogoda dopisała do spacerów nad brzegiem jeziora, obserwowanie przyrody oraz zabaw. Podczas pikniku odbyła się Letnia Spartakiada Sportowa, którą przygotowały nauczycielki D. Sroka i A. Szczepaniak. Panie kucharki upiekły kiełbaski, które zjedliśmy ze smakiem. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.06.05 - Nierzym gr. IV
2018.06.05 Nierzym gr. II
2018.06.05 Wycieczka do Nierzymia gr III

Rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego "Ze starego coś nowego"

 Podczas festynu zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu rodzinnego "Ze starego coś nowego". Organizatorami konkursu były nauczycielki M.Andrzejszczak i B.Wesołowska. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców. I miejsce - J. Urbaniak , II miejsce - S. i P. Druciak, III miejsce - D.Szeleszkiewicz.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Warsztaty Teatralne z P. Beatą Chorążykiewicz

Warsztaty Teatralne z P. Beatą Chorążykiewicz
 W dniu 28 maja w ramach realizacji projektu "Cyfrowe Przedszkolaki", odbyły się warsztaty choreografii, które poprowadziła aktorka z gorzowskiego teatru p. Beata Chorążykiewicz. W warsztatach wzięły udział dzieci z grupy IV "Wróbelka Elemelka" i gr. V "Bolka i Lolka". 

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.05.28 - Warsztaty Choreografii

Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny
 26 maja w godz. 10.00- 13.00 w Przedszkolu Miejskim nr 7 im. "Bajkowy świat" odbył się Festyn Rodzinny. Podczas festynu na dzieci oraz dorosłych czekało wiele atrakcji. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny przygotowany przez nauczycielki. Rodzice wystąpili dla dzieci w przedstawieniu pt."Lokomotywa", nad realizacją czuwały nauczycielki M. Andrzejszczak i P.Kantowska. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego od malowania twarzy, konkurencji sportowych, zwiedzania wozu strażackiego i policyjnego po pyszy posiłek i chłodne lody. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.05.26 - Festyn Rodzinny

15 maj Święto Polskiej Niezapominajki

15 maj Święto Polskiej Niezapominajki
 W naszym przedszkolu rokrocznie obchodzimy Święto Polskiej NIezapominajki. Dzieci wyruszyły na wycieczki piesze do ogrodów. Grupa IV "Wróbelka Elemelka" odwiedziła ogród P. Alinki Wolskiej, a gr. VII "Smerfy" wybrała się na  spotkanie z pszczelarzem, gdzie obejrzały pasiekę i przyjrzały się pracy pszczół. 18 maja świętowaliśmy urodziny ogrodu przedszkolnego.Nasze przedszkole odwiedziła P. Elżbieta Kapłon z zarządu Ligi ochrony Przyrody i przyjaciel przedszkola P. Alina Wolska. Zakupione zostały rośliny z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży puszek aluminiowych oraz narzędzia  ogrodowe za pieniadze pozyskane ze sprzedazy makulatury. Również chętne dzieci  przyniosły rośliny, które posadzilismy w ogrodzie przedszkolnym. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.05.18 - Święto Polskiej Niezapominajki

Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny

Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny
 Dnia 11.05.2018r. dzieci z grupy III wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie "Wytańczyć, wyśpiewać emocje", który odbył się w PM 32. Dzieci zatańczyły "Walc kwiatów" z "Dziadka do orzechów" P. Czajkowskiego i zdobyły I miejsce. Do konkursu dzieci przygotowała nauczycielka Marta Andrzejszczak.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.05.11 - Konkurs taneczny gr. III

Rodzinny Konkurs Literacki

Rodzinny Konkurs Literacki
W naszym przedszkolu odbył się Rodzinny Konkurs Literacki na wiersz pod hasłem "Kocham moje miasto". Wiersz mógł być wzbogacony ilustracją. Nagrody ufundował Wydział Promocji i Informacji Gorzowa Wlkp., któremuserdecznie dziękujemy. W konkursie wzięło udział 10 dzieci. Oto wyniki konkursu:
  1. I miejsce Bartosz Golumski
  2. II miejsce Julia Urbaniak
  3. III miejsce Emilia i Lilianna Frankowskie
  4. Dorota Szeleszkiewicz
  5. Paweł Skwarna
  6. Liliana i Bartosz Nowak
  7. Wojciech Szeleszkiewicz
  8. Maja Rut
  9. Dagmara Skwarna
  10. Nataniel Kozak
 
Załączniki:

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja
 Dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami Magdaleną Massalską oraz Patrycją Leśnicką przygotowały uroczystą Akademię z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci grupy V oraz wszystkie dzieci z pozostałych grup oraz wszyscy pracownicy przedszkola.

Przedszkole na medal

Przedszkole na medal
Wielka akcja poświęcona przedszkolom rozpoczęta! Które przedszkola są najlepsze? Które nauczycielki są najbardziej lubiane przez dzieci i cenione przez rodziców? Która grupa przedszkolna jest najsympatyczniejsza? Wybierz z nami laureatów. Czeka na nich mnóstwo nagród!
GŁOSUJ NA NAS  www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/a/przedszkole-na-medal-najlepsze-przedszkola-i-nauczycielki-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow-glosuj-na-faworytow,12994622/

Wyjście do szkoły muzycznej

Wyjście do szkoły muzycznej
 Dzieci z grupy III i VI zostały zaproszone na koncert do szkoły muzycznej. Mieliśmy okazję posłuchać koncertu m.in. naszej wychowanki z gr. VII Mai Rojek. Dzieci poznały takie instrumenty jak fortepian, wiolonczela, flet poprzeczny, gitara, akordeon. 

Zobacz zdjęcia w galerii

>23.04.2018 - Wyjście do szkoły muzycznej

Wsparcie dla Schroniska Azorki

Wsparcie dla Schroniska Azorki
Pieski ze schroniska Azorki serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom za zebraną karmę. Pracownicy gorzowskiego schroniska cieszą się, że przedszkolaki włączają się w akcje wspomagające bezdomne zwierzęta.
DZIĘKUJEMY

"Wiosenne tradycje"- konkurs plastyczny

"Wiosenne tradycje"- konkurs plastyczny
 14 kwietnia w Galerii Na Mansardzie w Gorzowie, odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej pt. "Wiosenne Tradycje". Na uroczystość przybyli laureaci konkursu oraz ich rodzice i nauczyciele. Sabina Kurczewska z grupy Krasnala Hałabały otrzymała nagrodę w konkursie, natomiast Alicja Rój także z grupy Krasnala Hałabały otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

>2018.04.14 - "Wiosenne tradycje"- otwarcie wystawy

Wielkanocne zajączki

Wielkanocne zajączki
 W środę rano do naszego przedszkola przykicały dwa zajączki. Zaprosiły nas do zabawy. Naszym zadaniem było odnalezienie 6 kopert i wykonanie zadań w nich zawartych. Zajączki pomagały nam dotrzeć do celu jakim było gniazdko zajączka. Tam czekała na nas miła niespodzianka za prawidłowe wykonanie zadań.
 
W rolę zajączków wcieliły się nauczycielki: Milena Kowalska i Marta Andrzejszczak.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018. 03. 28 zabawy z zajączkami gr.I

Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocna Palma"

Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocna Palma"

 We wtorek 27 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego "Wielkanocna Palma". Podczas głosowania wyłoniono laureatów konnkursu:

I miejsce: Lilianna i Emilia Frankowska

II miejsce: Milena i Jakub Cierach

III miejse: Liwia Tarnowska

wyróżnienie: Julia Urbaniak

Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Milena Kowalska i Beata Wesołowska. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w konkursie rodzicom i dzieciom.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018. 03. 27 konkurs Wielkanocna Palma

STAL DZIECIOM - ZAWSZE RAZEM

STAL DZIECIOM - ZAWSZE RAZEM
 Akcja będzie trwać od dnia 26 marca 2018 r. do dnia 27 kwietnia 2018r . GŁOSUJEMY NA NASZE PRZEDSZKOLE 
 
 
Załączniki:

Nabór do przedszkoli 2018/2019

 Nabór do przedszkoli 2018/2019
Wkrótce, bo już od 1 marca, uruchomiony zostanie nabór dla trzylatków na rok szkolny 2018/2019. Rodzice, którzy zamierzają posłać swoje pociechy do przedszkola powinni zajrzeć na stronę www.edu.gorzow.pl do zakładki „nabór do przedszkoli”.
 

Wesołe ferie 2018

Wesołe ferie 2018
 Podczas ferii zimowych w przedszkolu na dzieci czekają ciekawe zajęcia przygotowane przez nauczycielki. W pierwszym tygodniu ferii dzieci poznały właściwości powietrza uczestnicząc w zabawach badawczych z panią Marzanną Joniec, przygotowały teatrzyk z talerzyka papierowego na podstawie wierszy poetów polskich z panią Beatą Wesołowską, nauczyły się rozpoznawać emocje oraz okazywać je podczas zabaw walentynkowych z panią Mileną Kowalską. Pani Ewelina Muszytowska zabrała dzieci do tajemniczego zamku, w którym mieszkał smutny smok a dzięki małej żabce poznał co to jest prawdziwa przyjaźń a w piątek pani Marta Andrzejszczak poprowadziła dzieci przez krainę muzyki. 
W pierwszym tygodniu dzieci miały możliwość uczestniczenia w teatrzyku lalkowym "Felek Kartofelek". W drugim tygodniu odbyło się spotkanie poświęcone Stali Gorzów poprowadziła je pani Paulina Kantowska, dzieci wzięły udział w turnieju języka angielskiego, który poprowadziły pani Aleksandra Szczepaniak i Karolina Lalik. Przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą
 na temat swojego miasta w czasie kwizu o Gorzowie, który przygtowała pani Dorota Sroka, malowały także Gorzó z panią Renatą Kuraszkiewicz a na zakończenie ferii odbyła się zimowa Spartakiada Sportowa, która przygotowały pani Milena Kowalska i Barbara Błaż.

Zobacz zdjęcia w galerii

>12.02.2018 - Zabawy badawcze z powietrzem
>13.02.2018 - Felek Kartofelek
>13.02.2018 - Od talerzyka do wierszyka
>14.02.2018 - Walentynki
>15.02.2018 - Teatrzyk o prawdziwej przyjaźni
>20.02.2018 -Stal Gorzów
19.02.2018 Ferie z językiem angielskim
2018. 02. 23 Zimowa Olimpiada

02.02.2018 - Bal karnawałowy

02.02.2018 - Bal karnawałowy
 W piątek 2 lutego w przedszkolu odbył się kolorowy bal karnawałowy. Wszystkie dzieci przygotowały bajkowe stroje. Podczas balu dzieci odwiedził Mikołaj, który bawił się wspólnie z nimi. Mikołaj przywiózł dla przedszkolaków niespodzianki. Podczas balu dzieci brały udział w wielu konkurencjach z nagrodami a na zakończenie balu odbył się pokaz magicznych sztuczek.

Zobacz zdjęcia w galerii

>2018.02.02 -Bal Karnawałowy gr.III
2018. 02. 02 Bal gr.I

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka
 Jak co roku obchodziliśmy w przedszkolu uroczyście Święto Babci i Dziadka. Uroczystości odbyły się we wszystkich grupach. Dzieci przedstawiły występ artystyczny w postaci piosenek, wierszyków i układów tanecznych. Każdy gość otrzymał wykonany przez dzieci prezent. Rodzice upiekli pyszne ciasta. Po słodkim poczęstunku babcie, dziadkowie i wnuki brały udział we wspólnych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez nauczycielki.

Zobacz zdjęcia w galerii

>19.01.2018 - Dzień Babci i Dziadka gr III
2018. 01. 19 dzień dziadków gr.I
2018.01.19 - Dzień Babci i Dziadka w gr. IV
2018.01.19 Dzień Babci i Dziadka gr VI.
2018.01.19 Dzień Babci i Dziadka gr. II

Wizyta w teatrze

Wizyta w teatrze
 W piątek 12 stycznia dzieci z grup III,IV,V,VI,VII wybrały się do Teatru na przepiękną bajkę pt. "Tygrys tańczy dla SHU- HIN". Twórcy spektaklu zabierali małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Jej zadaniem było nakłonienie swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa.  

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.01.12 teatr gr V

Jasełka dla rodziców

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.12.13 JASEŁKA gr VI

19.12.2017 - Wigilia grupowa

19.12.2017 - Wigilia grupowa
 19 grudnia dzieci wraz z nauczycielami oraz pracownikami przedszkola wzięły udział w wigilii grupowej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. To były miłe przedświąteczne chwile spędzone wspólnie.

Zobacz zdjęcia w galerii

>2017.12.19 - Wigilia gr. III i VII
2017.12.19 - Wigilia z Babcią i Dziadkiem w gr. IV
2017.12.19 Wigilia gr. II
Czytanie książki 29.10

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych
Do konkursu  zgłoszono 31 szopek Bożonarodzeniowych, udział wzięło 38 dzieci wraz z rodzinami. W wyniku głosowania I miejsce zajęła szopka Jakuba Cierach z gr.V; II miejsce szopka Emilii Frankowskiej z gr. VII a III miejsce szopka Oliwii Walkowiak z gr VI. Wyróżnieniem Rady Pedagogicznej nagrodzono szopkę Adriana Juszczaka z gr.VII. Dziękujemy za udział. 

Zobacz zdjęcia w galerii

Konkurs szopek Bożonarodzenoiwych XII 2017

06.12.2017 - Mikołaj w przedszkolu

06.12.2017 - Mikołaj w przedszkolu
 Jak co roku 6 grudnia dzieci spotkały się z Mikołajem. W każdej grupie od samego rana dzieci wyglądały za okno czekając na gościa. I przybył zaraz po śniadaniu. Odwiedził dzieci w każdej grupie i obdarował zabawkami oraz słodkim upominkiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

>06.12.2017 - Mikołaj w gr. III
2017.12.06 - Mikołajkowo w gr. IV Wróbelka Elemelka"

Mikołajkowo u Wróbelków Elemelków w gr. IV

Mikołajkowo u Wróbelków Elemelków w gr. IV
 W poranek Mikołajkowy pojechaliśmy autokarem z LPP Wypożyczalnia Samochodów, na spotkanie z Panem Wojewodą Lubuskim. Potem odwiedziliśmy Biuro Zarządzania Kryzysowego. Po drodze spotkaliśmy pomocników Św. Mikołaja z Firmy Budimex. W przedszkolu odwiedził nas Mikołaj, a po południu wzielismy udział w Mikołajkowych Zabawach Biegowych "Będę Maratończykiem", które poprowadził PP. jarząbek Z Klubu Piłkarskiego WARTA GORZÓW. Dziękujemy Fundacji Pozytywka za  owocną współpracę. Dzięki Urszuli Niemirowskiej zostaliśmy obdarowani upominkami.  

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.12.06 - Mikołajkowo w gr. IV Wróbelka Elemelka"

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny

 W dniach 1,4,5 grudnia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz świątecznych ozdób wykonanych przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Pozyskana kwota zostanie przekazana na nagrody dla dzieci za udział w konkursach organizowanych w naszym przedszkolu.

Zobacz zdjęcia w galerii

>1.12.2017 - Kiermasz świąteczny

30.11.2017 - Zabawy z Andrzejkową Wróżką

30.11.2017 - Zabawy z Andrzejkową Wróżką
30 listopada w przedszkole odwiedziła Andrzejkowa Wróżka. W grupach młodszych zabawy przygotowała nauczycielka Beata Wesołowska a w grupach starszych nauczycielka Karolina Lalik. Wszystkie dzieci przebrały się w kolorowe stroje. Zabawy odbywały się w sali gimnastycznej przygotowanej specjalnie na ten dzień. Ozdabiały ją czarownice, czarny kot nieodłączny towarzysz każdej wróżki oraz dobre duszki. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie.

Zobacz zdjęcia w galerii

>30.11.2017 - Andrzejki gr III, II, I
2017. 11. 30 Andrzejki gr. I i II

Będę Maratończykiem

 Będę Maratończykiem
22 listopada nasze Przedszkole we współpracy z Fundacją Pozytywka rozpoczęło realizację projektu  "Będę Maratończykiem". Cyklicznie w  każdą środę odbywają się zajęcia sportowe, które prowadzi P. Patryk Jarząbek - pomocnik trenera z Klubu Sportowego WARTA GORZÓW. Zapraszamy  

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.11.29 Zajęcia Biegowe - Będę Maratończykiem

>29.11.2017 - Kraina mleka

>29.11.2017 - Kraina mleka
 29 listopada dzieci ze wszystkich grup przeniosły się do Mlecznej Krainy. W tym dniu odbył się turniej wiedzy o mleku i jego przetworach. Zabawy przygotowała nauczycielka Marta Andrzejszczak wraz z dziećmi gr. III, które zaśpiewały piosenkę o krówkach, które dają zdrowe mleko. Po konkursach każda grupa wybrała sobie ulubiony owoc, który znalazł się w koktajlu mlecznym, który dzieci wypiły podczas drugiego śniadania.

Zobacz zdjęcia w galerii

>29.11.207 - Kraina mleka

Zajęcia otwarte w gr. IV

Zajęcia otwarte w gr. IV
 28 listopada odbyły się zajęcia otwarte w gr. IV "Wróbelka Elemelka". Dzieci zaprezentowały rodzicom swoje umiejetności. Był śpiew, zabawa w czytanie, teatrzyk cieni. Następnie  "Wróbelki" pod czujnym okiem rodziców, babci i dziadków wykonały piękne ozdoby świateczne. Do zobaczenia na Kiermaszu. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.11.28 -gr. IV -Ozdoby Bożonarodzeniowe

KONKURS EKO-RZEŹBA

KONKURS EKO-RZEŹBA
 28 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego "Eko-rzeźba". Na konkurs wpłynęło 41 pięknych prac przestrzennych wykonanych przez dzieci i rodziców. W wyniku głosowania wyłoniono laureatów:
I miejsce: Lilianna i Bartosz Nowak
II miejsce: Jeremi Śmiglak
III miejsce: Aleks Szramski

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie przygotowanym przez nauczycielki Panią Milenę Kowalską i Panią Karolinę Lalik.

Zobacz zdjęcia w galerii

2017. 11. 28 konkurs eko-rzeźba

28.11.2017 - Zajęcia otwarte w grupie III

28.11.2017 - Zajęcia otwarte w grupie III
 28 listopada zaprosiliśmy do przedszkola rodziców na zajęca otwarte. Zabawę rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej przy akompaniamencie pianina bawiliśmy się wspólnie, rodzice i dzieci. Tematem zajęć był Bałwanek. "Bałwankowa rodzina" to zabawa ze śpiewem, którą rozpoczęliśmy, następnie odbył się mini wyścig w układaniu bałwanka. Po przeliczeiu bałwanków, guzików oraz kapeluszy udaliśmy się do sali gdzie wspólnie wykonaliśmy bałwanki ze skarpetek, ryżu, guzików i innych ozdób. Bałwanki zostaną przeznaczone na kiermasz bożonarodzeniowy, a pieniądze z kiermaszu przeznaczone będą na nagrody dla dzieci, które uczestniczą w konkursach organizowanych w przedszkolu.
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

>28.11.2017 - Zajęcia otwarte w gr. III

zajęcia otwarte z rodzicami w grupie I

zajęcia otwarte z rodzicami w grupie I

 W poniedziałek 27 listopada w grupie I "Kubusia Puchatka" odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Zaproszeni goście wykonali piękne ozdoby świąteczne z masy solnej, które będzie można kupić na przedszkolnym kiermaszu już niebawem.

Załączniki:

Zobacz zdjęcia w galerii

2017. 11. 27 zajęcia z rodziacami gr.I

24.11.2017 - Skarb to nie tylko złoto

24.11.2017 - Skarb to nie tylko złoto
 24 listopada w przedszkolu odbyło się przedstawienie teatru Blaszany bębenek pt. "Skarb to nie tylko złoto". Była to wesoła przygoda dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Zadanie nie było łatwe bo po drodze bohaterowie napotykali liczne przeszkody. W czasie tej wędrówki zrozumieli, że prawdziwy skarb nosi się w sercu a jest nim przyjaźń. Bajka wyzwoliła w dzieciach różne emocje od smutku po radość.

Zobacz zdjęcia w galerii

>24.11.2017 - Teatr Blaszany bębenek

Owsica u dzieci

Owsica u dzieci
Problem owsików dotyczy w głównej mierze dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Owsica rozprzestrznia się bardzo szybko i łatwo można się nią zakazić, np. przez kontakt z rówieśnikiem lub gdy dziecko nie przestrzega zasad higieny.
Jak postępować z tą chorobą można dowiedzieć się z ulotki zawartej w zakładce: Artykuły dla rodziców.

20.11.2017 - Dzień Pluszowego Misia

20.11.2017 - Dzień Pluszowego Misia
 20 listopada bawiliśmy się z ukochanym Pluszowym Misiem. Na wspólne zabawy zaprosiły dzieci trzy misie - Kubuś Puchatek, Kung-fu Panda i Miś Uszatek. Dzieci zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi przez misie, odgadywały tytuły piosenek o misiach, zagadki, nauczyły się piosenki o misiu, spróbowały jego ulubionego przysmaku -miodu oraz sprawdziły jak trudno dużą łapką wykonywać precyzyjne czynności takie jak pozbieranie wykałaczek. Uroczystość przygotowały nauczycielki Milena Kowalska, Aleksandra Szczepaniak oraz Paulina Kantowska. 

Zobacz zdjęcia w galerii

>20.11.2017 - Dzień Pluszowego Misia gr III i V
2017.11.20 Pluszowy miś gr. I i II

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia
Każdego roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż aktualny – codziennie w naszym kraju pali papierosy co trzeci mężczyzna (31%) oraz co piąta kobieta (18%). Na temat celu tej akcji oraz skutków palenie papierosów można się dowiedzieć z artykułu w zakładce Artykuły dla rodziców.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości
 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta Akademia. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, wszyscy pracownicy przedszkola raz dzieci. Uroczystość przygotowały nauczycielki grupy VII p. D.Sroka i P. Kantowska.

Zobacz zdjęcia w galerii

>10.11.2017 - Świętujemy Dzień Niepodległości

17.10.2017 - Uroczystość wręczenia nagród w konkursie miejskim

17.10.2017 - Uroczystość wręczenia nagród w konkursie miejskim
 17 października dzieci z grupy III "Krasnala Hałabały" zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Barwy jesieni w parkach Gorzowa". Wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą Park Kopernika jesienią. Otrzymaliśmy wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się w Sali Sesyjnej Urzęu Miasta Gorzowa.
 
 

Rodzinny Pieszy Rajd Przedszkolaków

Rodzinny Pieszy Rajd Przedszkolaków
 14 października zorganizowany został po raz trzynasty, Rodzinny Pieszy Rajd Przedszkolaków. Spotkaliśmy się na leśnym parkingu przy ul. Dobrej, skąd wyruszyliśmy szlakiem by zdobyć Morenowe Wzgórze Wieprzyckie. Naszymi przewodnikami na trasie były nauczycielki; Marzanna Joniec i Magdalena Massalska, a zabawy na leśnej polanie poprowadziły nauczycielki Karolina Lalik i Marta Andrzejszczak.Był też czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Mali turyści po wykonaniu wszystkich zadań nagrodzeni zostali medalami. 
CZYTAJ  O NAS

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa
 10 października obchodzony jest jako Święto Drzewa. Tego dnia spotkaliśmy się w auli przedszkolnej. Wróbelki Elemelki z gr. IV przygotowały inscenizację "Leśne duszki" Pokazały przedszkolakom jak należy dbać o środowisko naturalne. Nastepnie odbyło się wręczenie nagród laureatom Przedszkolnego Konkursu Sortowniczek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.  Następna akcja zostanie przeprowadzona w listopadzie. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.10 Dzień Drzewa

Październikowe Zabawy Biegowe

Październikowe Zabawy Biegowe
 Przedszkole Miejskie nr 7 im. "Bajkowy świat" i FUNDACJA Pozytywka serdecznie zapraszają  do Parku Kopernika na Październikowe Zabawy Biegowe. Zajęcia prowadzone będa przez trenera Klubu Sportowego Warta.Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia. Kolejne zaplanowane są na 18 X i 25 X 2017r. Zbiórka godz. 16.30 przy Miasteczku Drogowym.  Zapisy u nauczycielek grupy IV Marzanny Joniec i Magdaleny Massalskiej. Zapraszamy

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.10.11 - Październikowe Zabawy Biegowe
2017.10.18 Październikowe Zabawy Biegowe
2017.10.25 - Październikowe Zabawy Biegowe

9.10.2017 - Finał konkursu "Pocztówka z wakacji"

9.10.2017 - Finał konkursu "Pocztówka z wakacji"
 9 października odbył się finał konkursu plastycznego skierowanego do dzieci oraz rodziców pt."Pocztówka z wakacji". Na konkurs wpłynęło 12 prac. Poprzez głosowanie wyłoniono zwycięzców oraz jedna praca otrzymała wyróżnienie.
I miejsce - Liwia Tarnowska l.4
II miejsce - Nadia Jesis - l.6
III miejsce - Dominika Gielar - l. 4
wyróżnienie - Anastazja Syryca - l.5
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Organizatorem konkursu była nauczycielka Beata Wesołowska.

Zobacz zdjęcia w galerii

> 09.10.2017 - Finał konkursu "Pocztówka z wakacji"

3.10.2017 - Grzybobranie

3.10.2017 - Grzybobranie
 3 października wszystkie przedszkolaki wybrały się na grzybobranie. Zaopatrzeni w koszyczki wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu jego darów. Podczas wycieczki odbyła się zielona lekcja przyrody, którą przeprowadziła pani Leśnik z Nadleśnictwa Kłodawa. 

Zobacz zdjęcia w galerii

>03.10.2017 Wycieczka do lasu gr. VI
>3.10.2017 - Wycieczka do lasu gr.III

25.09.2017 - Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z Policją

25.09.2017 - Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z Policją
 25 września odbyły się spotkania z przedstawicielami Policji we wszystkich grupach w przedszkolu. Dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się w charakterze pieszego. Uczyły się także jak zachować się w sytuacjach zagrożenia np. spotkania z obcą osobą, psem itp. Również uczyły się numerów alarmowych oraz przechodzenia przez jezdnię zawsze w miejscach do tego wyznaczonych.

Zobacz zdjęcia w galerii

>25.09.2017 - Spotkanie z Policją gr.III
2017.09.25 Spotkanie z Policją gr. IV

Pożegnanie Lata

Pożegnanie Lata

Dnia 22 września dzieci z gr. IV „Wróbelka Elemelka”  wraz z Rodzicami, Babciami i Dziadkami  wzięły udział w spotkaniu   integracyjnym „Pożegnanie lata  z Fundacją Pozytywka”. Spotkaliśmy się na Placu Katedralnym.  Kolorowe lato po raz ostatni zagościło w naszej zabawie z chustą animacyjną.  Razem utkaliśmy ostatnią nić Babiego Lata. Były tańce i pląsy przy strunach gitary. Jesień powitaliśmy piosenką. Na koniec poszliśmy na lody do Śnieżki, które ufundowała nam Fundacja Pozytywka.

CZYTAJ O NAS  blizejprzedszkola.pl/wpis-6329,pozegnanie-lata

Bierzemy udział w bliżejprzedszkolnym projekcie edukacyjnym "Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami". 

Zobacz zdjęcia w galerii

2017.09.22 Pożegnanie lata gr. IV

Koncert muzyczny - wrzesień 2017

Koncert muzyczny - wrzesień 2017
 20 września powitaliśmy w przedszkolu muzyków z grupy Artystycznej Pro Musica. Odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert pt."Koncert na trzy smyczki". Dzieci poznały skrzypce, wiolonczelę i altówkę.

Zobacz zdjęcia w galerii

>20.09.2017 - Koncert Muzyczny

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata
Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tym razem hasłem przewodnim było: Nie ma śmieci - są surowce. Młodsze dzieci sprzątały plac zabaw, a starsze porządkowały teren wokół przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

>15.09.2017 - Sprzątanie świata gr. III
15.09.2017 sprzątanie świata gr V
2017.09.15 Sprzątanie Świata
2017.09.15 Sprzątanie świata gr. IV i VII

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty
 Serdecznie witamy wszystkie dzieci oraz rodziców na progu nowego roku szkolnego 2017/2018.
 

Z nowymi siłami i wspomnieniami wakacyjnych przeżyć a także z wieloma ciekawymi pomysłami ruszamy do pracy. Szczególnie ciepło witamy dzieci
i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie.

 

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości ze wspólnej zabawy.

 

Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...