Przedszkole Miejskie nr 7
im. "Bajkowy świat"
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Nazwa projektu: ,,Równowaga i koordynacja to pozytywna dla zmysłów edukacja" realizowane wspólnie z firmą SC Johnson
 
Firmą SC Johnson na podstawie wniosku złożonego przez koordynatora Malwinę Wilk zaakceptowała wniosek projektu ,,Równowaga i koordynacja to pozytywna dla zmysłów edukacja" i postanowiła dofinansować modernizację przedszkolnego placu zabaw w kwocie 11 800 zł.

Data rozpoczęcia projektu: 04.05.2021
Data zakończenia projektu:
31.10.2021

Krótki opis projektu:

Coraz więcej dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przejawia różnego rodzaju zaburzenia np. psychomotoryczne, zaburzenie mowy i komunikacji, zaburzenia sensoryczne. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby dziecko zachęcać do różnego rodzaju zabaw stymulujących zmysły, zabaw usprawniających motorykę dużą i małą, koordynację ruchową. Zajęcia te będą znacząco wpływały na poprawę w odbiorze i przetwarzaniu bodźców słuchowych, dotykowych, proprioceptywnych i przedsionkowych co w efekcie końcowym wpływa na poprawę efektów w nauczaniu i wychowaniu. Chcemy przyczynić się do lepszego rozwoju ruchowego, chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki dla aktywności fizycznej, aby bezpiecznie i bez ograniczeń mogły cieszyć się zabawą w ogrodzie przedszkolnym na świeżym powietrzu. Ogrodowy plac zabaw doskonale spełni rolę. Projektem będą objęte dzieci zdrowe i niepełnosprawne uczęszczające do naszego przedszkola. Już od najmłodszych lat dominującą aktywnością dzieci jest ruch. Potrzebne sprzęty, nowe wyposażenie placu zabaw pozwolą nam przeprowadzać ćwiczenia sprawnościowe.

Nowoczesny plac zabaw w ogrodzie przedszkolnym będzie miał pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Dzięki niemu dzieci będą miały możliwość rozwijać równowagę i koordynację ruchową, uczyć się planowania ruchu i oceny ryzyka, odpowiednio balansować swoim ciałem, ćwiczyć koncentrację uwagi, rozwijać różnego rodzaju zmysły, rozwijać układ nerwowy, bezpieczną zabawę. Zabawy na sprzętach terenowych uczą cierpliwości, współpracy z innymi, rozwiązywania konfliktów, nawiązywania relacji, komunikacji to wszystko będzie miało wpływ na poczucie własnej wartości.

Projekt zakłada również realizację takich zajęć jak np. prace w ogródkach Freblowskich na terenie naszego ogrodu przedszkolnego ,,Ogródek zmysłów"- zabawy badawcze, bezpieczne korzystanie ze sprzętu terenowego, piesze wycieczki nad brzeg Warty, ,,Dzień Przedszkolaka na sportowo", piesze wycieczki po Gorzowie Wielkopolskim, zabawy sensoplastyczne stymulujące zmysły, zakładanie zielonych kącików w salach przedszkolnych, realizacja tygodnia o zmysłach, utworzenie ścieżki sensorycznej na placu zabaw, udział w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Gorzowa ,,Mój pierwszy warzywnik", realizacja międzynarodowego programu edukacyjnego ,,Emocje", ,,Bieg maratończyka" z udziałem personelu przedszkola, ,,Rodzinny Pieszy Rajd Przedszkolaków" po rezerwacie ,,Gorzowskie Murawy". Wszystkie te zadania będą realizowane w zakresie pracy dydaktycznej- przedszkola przy współpracy z rodzicami. Na zakończenie projekty planowane jest uroczyste otwarcie placu z udziałem przedstawicieli SC Johnson.

Konkurs międzyprzedszkolny ,,Aktywnie wypoczywam"

Konkurs międzyprzedszkolny ,,Aktywnie wypoczywam"
Nauczycielki z grupy VII ,,Smerfy" zorganizowały w ramach projektu organizowanego przy współpracy z SC Johnson międzyprzedszkolny konkurs plastyczny ,,Aktywnie wypoczywam". Zadaniem dzieci było wykonanie pracy dowolną techniką zgodnie z tematyką konkursową. Wpłynęło 18 prac z różnych przedszkoli. Konkurs miał na celu promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród dzieci z różnych przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 11 konkurs międzyprzedszkolny ,,Aktywnie wypoczywam"

Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo
,,Dzień Dziecka" w tym roku odbył się pod hasłem ,,Bieg po uśmiech" w ramach projektu organizowanego przy współpracy SC Johnson. W ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci sportowe atrakcje, które rozpoczęły się od ,,Biegu maratończyka", czyli biegu po wyznaczonej trasie, ponadto dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych np. slalom między pachołkami, rzuty do celu, skoki. Odbył się także mecz piłki nożnej między chłopcami z najstarszych grup, dzieci mogły również wziąć udział w zabawach tanecznych z elementami zumby. Na koniec zmagań odbyło się uroczyste wręczenie medali przez Panią Dyrektor za aktywne uczestnictwo w zabawach.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 10 Dzień Dziecka na sportowo

Konkurs rodzinny ,,Zdrowy jadłospis"

Konkurs rodzinny ,,Zdrowy jadłospis"
Konkurs rodzinny ,,Zdrowy jadłospis został zorganizowany w ramach projektu organizowanego przy współpracy z SC Johnson  pod koniec maja. Komisja konkursowa wybrała jadłospis, który był przygotowany w Dniu Dziecka. Takie konkursy kulinarne promują zdrowe odżywianie, wśród dzieci i rodziców, ponieważ szczególną uwagę zwracają na posiłki, które są wartościowe i odnoszą się do piramidy żywienia, co w przyszłości może przyczynić się do zmienia otyłości wśród dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 9 konkurs rodzinny ,,Zdrowy jadłospis"

Zbiórki pieniędzy na plac przedszkolny

Zbiórki pieniędzy na plac przedszkolny
W naszym przedszkolu, dzięki zaangażowaniu rodziców ze wszystkich grup, odbywały się zbiórki pieniędzy na modernizację przedszkolnego placu zabaw. Rodzice i nauczyciela zorganizowali: kiermasz roślin, kiermasz ciast, kiermasz przedmiotów ozdobionych techniką decoupage, sprzedaż lemoniady, na stronie Facebookowej przedszkola odbywał się ,,Kiermasz Rzeczy Niepotrzebnych". Pieniądze ze zbiórek przybliżają nas do zebrania kwoty pozwalającej na zakup odpowiedniego sprzętu.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 8 kiermasze

Projekt edukacyjny ,,Ja i moja rodzina"

Projekt edukacyjny ,,Ja i moja rodzina"
W grupie III ,,Krasnala Hałabały" realizowany był projekt edukacyjny ,,Ja i moja rodzina". W  ramach projektu organizowanego przy współpracy SC Johnsonu dzieci wcielały się w rolę ekspertów i prezentowały aktywny czas wolny spędzany w gronie rodzinnym. Dzięki tej autoprezentacji podkreślana była istota aktywnych form spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, które będą powielane przez dzieci w ich dorosłym życiu. 

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 7 Aktywne spędzanie czasu z mamą i tatą

Zabawy na placu przedszkolnym

Zabawy na placu przedszkolnym
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych codziennie przebywają na świeżym powietrzu. Zabawy na placu zabaw rozwijają równowagę i koordynację ruchową, uczą planowanie ruchu i oceny ryzyka, uczą jak, odpowiednio balansować swoim ciałem, ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają różnego rodzaju zmysły, rozwijają układ nerwowy i uczą bezpiecznej zabawy. Zabawy na sprzętach terenowych uczą cierpliwości, współpracy z innymi, rozwiązywania konfliktów, nawiązywania relacji, komunikacji to wszystko będzie miało wpływ na poczucie własnej wartości w przyszłości.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 5 zabawy na placu przedszkolnym

Gimnastyka

Gimnastyka

Wszechstronny rozwój dziecka to nie tylko ciągłe rozszerzanie wiedzy i umiejętności, ale także kształcenie i wyrabianie sprawności ruchowej. Ćwiczenia motoryki dużej są integralną częścią rozwoju ruchowego. Poprzez ruch dziecko zdobywa doświadczenie, przyswaja umiejętności, które później będzie wykorzystywało w swoim dalszym życiu. Głównym celem ćwiczeń motoryki dużej, które odbywa się również na naszej sali gimnastycznej, jest: rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej dziecka, kształtowanie umiejętności kontroli nad własnymi ruchami, wyrabianie płynności ruchu. Oto kilka przykładowych ćwiczeń prowadzonych we wszystkich grupach wiekowych.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 6 gimnastyka w sali

Projekt ,,Sensoryczna książka"

Projekt ,,Sensoryczna książka"
Projekt ,,Sensoryczne książeczka" był realizowany w ramach projektu organizowanego przy współpracy SC Johnson w gr. III ,,Krasnala Hałabały". Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypadał na 23.04.2021 dzieci wraz z rodzicami wykonały w domu sensoryczną ilustrację do książeczki pt. ,,Co robić, aby być sprawnym i zdrowym opowiadają zwierzęta". Dzieci uczyły się od zwierząt, że ruch i zabawa na świeżym powietrzu to podstawa do tego, aby być zdrowym i sprawnym. Kolejnym celem ,,Sensorycznej książeczki" było dostarczenie dzieciom, jak najwięcej bodźców dotykowych i wzrokowych, dlatego na poszczególnych „stronach” ukryte były interesujące atrakce.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 5 książka

Projekt emocje

Projekt emocje
W trzech grupach: ,,Krasnala Hałabały", ,,Kubusia Puchatka" oraz ,,Bolka i Lolka" był realizowany międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Emocje" edycja III w maju był omawiany moduł V „ODWAGA- Oswajamy strach, oglądaliśmy bajkę o dzielnym strażaku, dowiedzieliśmy się czym jest odwaga i kto może być superbohaterem, stworzyliśmy ściankę naszych Super Mocy, Obchodziliśmy Dzień Niezapominajki wykonując laurki z kwiatem dla naszych Super Bohaterów, wymienialiśmy moce naszych kolegów i koleżanek, stworzyliśmy Drzewo Super Mocy z odrysowanych i wyciętych dłoni z wypisanymi naszymi mocami, kolorowaliśmy Super Bohaterów ze znanych bajek dla dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 4 projekt emocje

Konkurs miejski ,,Mój pierwszy warzywniak"

Konkurs miejski ,,Mój pierwszy warzywniak"
Dwie najstarsze grupy przedszkolne w ramach projektu organizowanego przy współpracy SC Johnson podjęły się wyzwania Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i wzięły udział w konkursie miejskim ,,Mój pierwszy warzywniak", którego celem było zachęcenie dzieci do uprawy własnych warzyw, ziół i owoców na małej powierzchni. W związku z tym przedszkolaki pod opieką nauczycieli założyli własny mini ogródek w skrzyniach umieszczonych na placu przedszkolnym, na zdjęciach widnieją efekty ich wspaniałej pracy.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 3 konkurs prezydenta ,,Mój pierwszy warzywniak"

Ogródki w salach przedszkolnych

Ogródki w salach przedszkolnych
Zakładanie ogródków w salach przedszkolnych ma na celu umożliwienie dzieciom obcowanie z przyrodą, nauką aranżacji miejsca, w którym przebywa najczęściej. Dzięki żywym rośliną dzieci mogą przyjemnie wypoczywać w sali, jest atut nie tylko estetyczny, ale także emocjonalno- wyciszający. Dzieci stają się obserwatorami wzrostu roślin, ale także ich opiekunami.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 2 Ogródki w salach

Ogródki Froeblowskie

Ogródki Froeblowskie
W każdej z grup jest prowadzony ogródek Froeblowski całoroczny, najwięcej pracy dzieci mają w okresie wiosennym. Dzięki nim dzieci aktywnie i samodzielnie wykonują prace ogrodnicze poprzez nasadzanie nowych kwiatów, sadzonek roślin, porządkowanie grządków.

Zobacz zdjęcia w galerii

2021 projekt Malwina 2 ogródki Froeblowskie

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...