Przedszkole Miejskie nr 7
im. "Bajkowy świat"
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

III Jesienny Rajd Przedszkolaków

III Jesienny Rajd Przedszkolaków

Już po raz trzeci odbył się pieszy rajd na Wzgórze Morenowe. Przedszkolaki wraz z rodzicami stawili się dzielnie o godzinie 11.00 w sobotę 27 września.
Z miejsca zbiórki wyruszyliśmy do pobliskiego lasu. Tutaj czekała na wszystkich droga pełna przygód. Ścieżką dydaktyczną poruszaliśmy się po lesie.
Podczas wycieczki dzieciom o lesie opowiadała pani Marzenka, która od kilku lat prowadzi kółko ekologiczne w przedszkolu.

Kampania Pola Nadziei

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają o ludziach cierpiących. W naszym przedszkolu już po raz trzeci przyłączyliśmy się do tej kampanii. 1 października zbieraliśmy pieniądze na zakup cebulek. Dzięki ofiarności dzieci, rodziców i pracowników przedszkola zebraliśmy aż 233,50 zł. Pieniądze zostały przekazane w całości do Gorzowskiego Hospicjum.

Zobacz zdjęcia w galerii

Sadzimy żonkile

Nagroda Prezydenta 2008

Nagroda Prezydenta 2008
10 października 2008 obchodzone było święto KEN
zwane Dniem Nauczyciela.
Nasza nauczycielka Marzanna Joniec
uhonorowana  została nagrodą Prezydenta Miasta. 
Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów

Współpraca z bankiem Citi Handlowy

Współpraca z bankiem Citi Handlowy
Już po raz trzeci wzięlismy udział w konkursie Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy. Program służy zaangażowaniu pracowników Citi Handlowy we wspieranie swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami wybranych przedsięwzięć społecznych koordynowanych przez Fundację Kronenberga. Dzięki pomocy naszego rodzica, który juz od 3 lat jest naszym wolontariuszem oraz zaangazowaniu nauczycielek Ewy Dylus i Beaty Wesołowskej
nasz projekt POZNAJ SWÓJ TALENT zyskał wielkie uznanie komisji,
która przyznała nam max. kwotę dotacji - 5 000 zł 

Inauguracja konkursu plastycznego "Drzewa wokół nas" I edycja

Konkurs Plastyczny dla przedszkolnych kół LOP „Drzewa wokół nas”, ogłoszony został przez Zarząd Okręgu LOP i Przedszkole Miejskie nr 7 „Bajkowy Świat”, we    wrześniu 2008r. Zaproszenie do udziału w konkursie wraz z   regulaminem zostało wysłane do 27 przedszkoli gorzowskich.
            W konkursie wzięło udział   8 placówek przedszkolnych z naszego miasta i okolic,
które są członkami LOP. Są to: PM nr 4, PM nr 7, MPI nr 9, PM nr 13, PM nr15, PM nr 19,
PM nr22, PS nr 2 Strzelce Krajeńskie

Zobacz zdjęcia w galerii

Inauguracja konkursu plastycznego "Drzewa wokół nas"

Starszaki z wizytą w szkole

Dzieci z grupy "Bolka i Lolka" odwiedziły Szkołę Podstawową nr 9.
Zapoznały się z budynkiem szkoły, uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych prowadzonych przez pana Jurka Bałdygę. Przedszkolaki obserwowały uczniów w trakcie ćwiczeń.
Miały też możliwość ćwiczyć na dużej sali gimnastycznej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Z wizytą w szkole podstawowej

Wizyta w Nadleśnictwie Kłodawa

W dniach 20-24 października trwa Europejski Tydzień Leśny. Z tej okazji dostaliśmy zaproszenie od pana Huberta Kawalca do odwiedzenia Nadleśnictwa Kłodawa. Dzieci wzięły udział w lekcji dydaktycznej, którą poprowadził pan Hubert. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, zwiedziły Izbę Leśną oraz oglądały film o zwierzętach leśnych.  

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka do Nadleśnictwa Kłodawa

VIII Spartakiada Przedszkolaków

Już  ósmy raz odbyła się Spartakiada Przedszkolaków. My również wzięliśmy czynny udział. Dzieci bardzo dzielnie rywalizowały ze swoimi kolegami. Oczywiście wszyscy byli zwycięzcami, liczyła się zabawa i sportowe współzawodnictwo. Nasze przedszkole reprezentowały 6- latki z grupy "Bolka i Lolka" w składzie: Julia Kochanowska, Aleksandra Antonowicz, Weronika Dziurleja, Filip Cisowski, Jakub Białowąs, Kacper Pawelec, Jakub Płonecki, Sebastian Symeryak.

Zobacz zdjęcia w galerii

Spartakiada Sportowa

Pasowanie na przedszkolaka

24 października 2008 roku o godzinie 15.00 maluchy stały się przedszkolakami. Odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, bawiły się z rodzicami oraz po uroczystej przysiędze pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Przysięgę złożyli również rodzice, którzy obiecali być wzorowymi, wytrwałymi i rozsądnymi rodzicami.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pasowanie na przedszkolaka

Tydzień dyni

Przez cały tydzień przedszkole ogarnęły wszechobecne dynie. W ramach tygodnia dyni dzieci brały udział w różnorodnych działaniach, których głównym bohaterem była dynia. Poznały historię Hefalumpa, który wraz z przyjaciółmi tworzył ozdoby z dyni na Halloween. Brały udział w grupowym konkursie na ozdabianie dyni. Badały za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku i smaku właściwości tego okazu. Tworzyły prace plastyczne na ten temat, które zdobią przedszkolną galerię plastyczną. Poznały walory odżywcze i zdrowotne, wykonały dyniową sałatkę. A na koniec tygodnia odbył się wspaniały dyniowy bal. Ten tydzień na pewno nie był nudny!.

Zobacz zdjęcia w galerii

Tydzień dyni

Dyniowy bal 2008

W tygodniu dyni odbywały się w przedszkolu ciekawe zajęcia z nią związane. Dzieci poznały już jej walory smakowe, zdrowotne a także artystyczne. W piątek odbył się bal dyniowy dla wszystkich dzieci. Prowadziły go dwie wróżki, które uczyły dzieci czarów dyniowych. Dzieci odpowiadały na zagadki związane z postaciami ich ulubionych bajek a później wesoło bawiły się przy muzyce.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dyniowy bal

Warsztaty teatralne

W ostatnim dniu realizacji projektu "Wolontariusz na bank" odbyły się warsztaty dla dzieci poprowadzone przez aktorkę gorzowskiego teatru Kamilę Pietrzak. Dzieci poznały pracę aktora, dowiedziały się jak ćwiczyć swój głos by wiersze i piosenki brzmiały wyraźnie i głośno. Miały także możliwość zobaczenia rekwizytów teatralnych. Wcielały się w role zwierząt, owadów itp. Pomogły im w tym maski, przyniesione przez panią Kamilę. Warsztaty były bardzo ciekawe i twórcze.

Zobacz zdjęcia w galerii

Warsztaty teatralne

Teatr lalek

Teatr lalek
Kolejnym zadaniem zaplanowanym w ramach realizacji projektu wolontariackiego było przedstawienie teatru lalkowego w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru p. Perłowskich. Tytułowy bohater – Kubuś Wiercipięta ukazał dzieciom na podstawie swoich przygód dobre i złe zachowanie. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, podpowiadały Kubusiowi co ma zrobić jak się zachować. Dowiedziały się, jak aktorzy posługują się kukiełkami, jak tworzą scenografię. Przedstawienie zainspirowało przedszkolaków do zabaw w teatrzyku i twórczości plastycznej.

Koncert muzyczny

W dniu 05.11.08 do naszego przedszkola zaprosiliśmy dzieci i młodzież uczącą się w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Teatralnej.
Zajęcia z dziećmi przeprowadził dyrektor szkoły p. L. Serpina. W bardzo przystępny sposób opowiadał dzieciom o instrumentach muzycznych, ich budowie, wydawanych dźwiękach. Przedszkolacy poznali: skrzypce, gitarę, flet, akordeon. Na zakończenie 9 młodych muzyków wspólnie zagrało kilka utworów. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty muzyczne, wielu z nich obiecało że zainteresują się bliżej muzyką i zapiszą się do szkoły muzycznej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Koncert muzyczny

Warsztaty taneczne

W ramach realizowanego programu wolontariackiego Citi Banku 03.11.2008r. we wszystkich grupach odbyły się jednodniowe warsztaty taneczne zajęcia poprowadził p. Jerzy Bałdyga, który od wielu lat tańczy i bierze udział w turniejach tanecznych. Dzieci na zajęciach poznawały tańce towarzyskie i uczyły się makareny. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele wrażeń

Zobacz zdjęcia w galerii

Warsztaty taneczne

Warsztaty muzyczne - Na hiszpańskim dworze

W ramach realizacji projektu warsztatów artystycznych odbyło się spotkanie z aktorami muzycznymi.Przedstawili historię chłopca, który podczas wakacji u babci odkrył czarodziejskie przejście do krainy baśni. Dzieci brały czynny udział w tym przedsięwzięciu. Stały się na chwilę królem i królową i tworzyły swoją historię.

Zobacz zdjęcia w galerii

Warsztaty -Na hiszpańskim dworze

"Poznaj swój talent"

Na podsumowanie projektu został zorganizowany konkurs dla dzieci i rodziców "Poznaj swój talent".Gości przywitała dyrektor przedszkola – Jolanta Świtała oraz lider wolontariuszy – Katarzyna Tarnowska. Imprezę poprowadziły autorki projektu p. E. Dylus i B. Wesołowska. Impreza była bardzo udana. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli w tym dniu zaprezentować to, co potrafią najlepiej np., zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wiersz, zatańczyć, przedstawić swoje prace plastyczne lub zaskoczyć wszystkich magiczną sztuczką. Do zaprezentowania swoich talentów zgłosiło się 25 dzieci oraz 6 osób dorosłych. Radość na twarzach dzieci, zadowolenie i gratulacje od rodziców utwierdziły nas w przekonaniu, że warto to robić!
Nasza współpraca z Citi Bankiem będzie kontynuowana

Zobacz zdjęcia w galerii

Poznaj swój talent

„Gorzowski program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008r.”

7.11.08 rozpoczęła się w naszym przedszkolu realizacja Rządowego programu wspierania
i wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Na realizacje tego programu przyznano nam 60 godz. Nasz projekt nosi nazwę „Zaczarowany świat - warsztaty twórczości artystycznej dzieci”.

Zobacz zdjęcia w galerii

Warsztaty muzyczne z rodzicami
Warsztaty plastyczne w zaczarowanym świecie
Warsztaty taneczne z rodzicami
Warsztay teatralne z rodzicami
Zabawy logorytmiczne
Zaczarowany świat tańca

Andrzejki z wróżką

28 listopada dzieci odwiedziła Andrzejkowa wróżka.
Andrzejki rozpoczęliśmy od nauki magicznego zaklęcia „ Czary Mary ali gali aby czary się spełniały każdy z nas życzenie ma”.
Kiedy każde z dzieci potrafiło je wypowiedzieć przeszliśmy do wróżb. Wróżby były różne a chętnych nie brakowało. Dzieci dowiedziały się kim będą w przyszłości oraz co je czeka w najbliższych dniach. W przerwach między wróżbami dzieci tańczyły w rytm dziecięcych piosenek.
Wreszcie przeszliśmy do wróżby głównej: lania wosku przez dziurkę od klucza. Dzieci dowiedziały się dlaczego jest to właśnie klucz i z zachowaniem ostrożności przeszliśmy do lania wosku.

Zobacz zdjęcia w galerii

Andzejki z wróżką

Odwiedziny Mikołaja

Poranek  5 grudnia był pełen oczekiwań. Czekały dzieci i nie tylko. Na kogo? Oczywiście na Mikołaja, który jechał do nas aż z Laponii, odległej śnieżnej krainy. Najczęściej kojarzony jest ze żwawym starcem o białej brodzie. W czerwonej kapocie, w saniach zaprzężonych w renifery przybywał, aby nieść radość najmłodszym. Lata jednak mijają, a jego wizerunek nieco się zmienił... Do naszego przedszkola przyjechał wozem, ale na kołach ponieważ zabrakło śniegu i tylko taki pojazd mógł dowieźć Mikołaja z prezentami do nas. Przyjęliśmy go mleczkiem i ciasteczkiem bo jechał z daleka. Obdarował dzieci prezentami i sprawił nam wiele radości. Dzieci zaśpiewały Mu i zaprosiły na Bal Choinkowy

Zobacz zdjęcia w galerii

Spotkanie z Mikołajem

Kiermasz świąteczny

Jak co roku dzieci i rodzice a także nauczyciele przygotowali ozdoby świąteczne na kiermasz. Dzieci chętnie brały udział w zachęcaniu do kupna ozdób. Zarobiły 366 zł, pieniądze przekazane zostaną na nagrody dla dzieci biorących udział w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Zachęcamy do udziału, macie czas do 12 grudnia!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

Kiermasz świątecznych ozdób

Zajęcia otwarte z rodzicami

10.12.08 zakończyła się w naszym przedszkolu realizacja Rządowego programu wspierania i wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Na zakończenie projektu „Zaczarowany świat - warsztaty twórczości artystycznej dzieci”  zostali zaproszeni do udziału rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Rodzice mieli okazję wspólnie ze swoimi pociechami nauczyć się tańczyć polki, krakowiaka, rock and rolla. Zainteresowani warsztatami muzycznymi poznali wiele zabaw rytmiczno-muzycznych oraz nową piosenkę „Dżungla”. W krainie fantazji – tu dorośli wraz z dziećmi realizowali się plastycznie. Na warsztatach teatralnych dzieci i rodzice poznali zabawy w teatr, które pozwalały na poznanie swoich emocji i ich wyrażanie. Natomiast na zajęciach logo-rytmicznych rodzice poznali ćwiczenia korygujące wady wymowy i uczyli się razem z dziećmi poprawnie mówić. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły zarówno dzieciom jak i rodzicom wiele wrażeń.

Jasełka 2008

Dzieci z grupy Bolka i Lolka wraz z nauczycielkami panią Basię i panią Bożenką zaprosiły dzieci i rodziców na Jasełka. Wprowadziły swoim występem świąteczny nastrój i trochę zadumy w tym jakże zabieganym okresie życia każdego z nas. Dziękujemy im za to i gratulujemy przepięknego widowiska.

Zobacz zdjęcia w galerii

Jasełka 2008

Konkurs rodzinny "Szopki 2009"

W naszym przedszkolu kultywujemy tradycje. Choinka, wspólne śpiewanie kolęd, jasełka oraz wigilia w przedszkolu. Tradycją stał się także konkurs szopek Bożonarodzeniowych, w którym udział biorą dzieci wraz z całymi rodzinami. W tym roku. do konkursu zgłoszono 32 szopki wykonane z różnorodnych materiałów (ciasta, słodyczy, gliny, słomy, papieru, zapałek). Rodzice, dzieci i goście odwiedzający nasze przedszkole mogli głosować na szopkę, która spodobała im się najbardziej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 17.
 Celem nadrzędnym było zbieranie pieniędzy na pomoc dzieciom ze schorzeniami onkologicznymi. Dzieci, rodzice i pracownicy naszego przedszkola również przyłączyli się do zbiórki. W tym roku zebraliśmy aż 231,19 zł.
Za wsparcie tak szczytnego celu wszystkim serdecznie dziękujemy. 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

WOŚP 2009

Bal choinkowy 2009

16 stycznia od samego rana przedszkole odwiedzały bajkowe postaci. Dzieci przyszły ubrane na bal, dla niektórych był to pierwszy bal w życiu. Stroje były bardzo kolorowe i pomysłowe. Dzieci miały szereg atrakcji od porannej wizyty świętego Mikołaja do występów magika - iluzjonisty. To był bardzo wesoły dzień.

Zobacz zdjęcia w galerii

Bal w przedszkolu 2009

Babcia i Dziadek

Jak co roku dzieci zaprosiły w odwiedziny do przedszkola swoich dziadków. Powitali ich wierszem i piosenką. Maluchy złożyły życzenia oraz wręczyły upominki i laurki.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Babci i Dziadka
Papierowa zabawa z Dziadkami

Konkurs LOP

Konkurs LOP
Dnia 5 lutego w auli AWF przy ul. Estkowskiego odbyła się uroczystość podsumowania działalności gorzowskich kół LOP.
W konkursie „Na najlepiej działające przedszkolne koło LOP” nasze przedszkole zajęło
I miejsce.

KONKURS GORZÓW – MOJE MIASTO

KONKURS GORZÓW – MOJE MIASTO
W środę, 4 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy pod hasłem: „Gorzów – moje miasto”. Udział w nim wzięły wszystkie dzieci z przedszkola. Zadania były dostosowane do poziomu rozwojowego przedszkolaków. Jednym z zadań było na przykład ułożenie z puzzli flagi Gorzowa. Kolejnym rozwiązanie krzyżówki z hasłem.

Spotkanie z panią strażak

W piątek, 13 lutego, starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gorzowie Wlkp. spotkały się ze strażakiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, panią Magdaleną Popiel.

Zobacz zdjęcia w galerii

Z ogniem nie ma żartów

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Urodziny Oliwii