Przedszkole Miejskie nr 7
im. "Bajkowy świat"
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

                                       W KRAINIE BAJKI warsztaty teatralne dla dzieci 5 – 6 letnich uczęszczających do przedszkola. Warsztaty odbywać się będą 1. raz w tygodniu,
w 3. grupach po 0,5.godz.
          Warsztaty obejmują elementy dramy, improwizacji, pantomimy, emisji głosu, ruchu i ekspresji scenicznej, wykorzystanie w zabawie własnego ciała. Dzieci uczestniczyć będą w 2. spektaklach w teatrze gorzowskim oraz w przedstawieniu lalkowym w teatrze „Pleciuga" w Szczecinie.
             Zorganizowany zostanie Bal Karnawałowy z upominkami dla wszystkich dzieci w przedszkolu. Zakupione zostaną mikrofony bezprzewodowe, dziecięce teatrzyki, pacynki, kukiełki, rekwizyty do przedstawienia, materiały do uszycia strojów do przedstawienia.
                 Dzieci zaprezentują swoje umiejętności w 2. przedstawieniach: kukiełkowym
i aktorskim. Rodzice zostaną zaangażowani do zorganizowania przedstawienia
dla swoich dzieci.

Dziecięce teatrzyki

Dziecięce teatrzyki
 Zakupiono dziecięce teatrzyki, które są niezbędne do prowadzenia warszte do indywidualnych improwizacji teatralnych podczas zabaw dowolnych dzieci, które dadzą im szansę pozania siebie oraz okazję do twórczego działania i rozwijania możliwości poprzez działalność teatralną.
 Czynny udział w zabawie w teatr rozwija u dzieci wrażliwość artya do sztuki, ułatwia zapoznanie się z różnymi jej dziedzinami. Zakupione zostały 3 teatrzyki  po 1 do każdej grupy warsztatowej, dzieci mają możliwość zabaw w teatrzyku w dowolnym czasie.

Pierwsze warsztaty teatralne

Pierwsze warsztaty teatralne
 Rozpoczęły się warsztaty teatralne W Krainie Bajki, zajęcia ruszyły 3 października.
  •  

10.11.2011 - Teatrzyk kukiełkowy dla maluchów

10.11.2011 - Teatrzyk kukiełkowy dla maluchów
 Z okazji Pasowania na Przedszkolaka dzieci uczestniczące w warsztatach "W Krainie Bajki" przedstawiły teatrzyk kukiełkowy. Wykorzystały kukiełki zakupione w ramach realizacji projektu "Wsparcie na starcie".
 Zakupione kukiełki były niezbędnymi akcesoriami do wykonania przedstawienia.

Zobacz zdjęcia w galerii

10.11.2011-Teatrzyk kukiełkowy

Dowolne zabawy w teatrzyku

Dowolne zabawy w teatrzyku
 Dzieci bardzo chętnie bawią sie w teatr. Wykorzystują w zabawie teatrzyk i pacynki, które zostały zakupione i wykorzystywane podczas warsztatów teatralnych oraz zabaw dowolnych. 

Zobacz zdjęcia w galerii

Zabawy w teatr

W teatrze

W teatrze
 Dzieci z grup warsztatowych wzięły udział w przedstawieniu w teatrze gorzowskim pt."Rzeka pełna mleka". Po spektaklu spotkały się z aktorami, poznały teatr od zaplecza, zwiedziły garderobę i pracownię krawiecką.

Zobacz zdjęcia w galerii

07.12.2011 - W teatrze

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy
 23 stycznia 2012 wszystkie dzieci z przedszkola przybyły rano w bajkowych strojach by bawić się na Balu Karnawałowym. Zabawa rozpoczęła się zaraz po śniadaniu. Wszystkich przywitała muzyka na sali balowej oraz dobra zabawa. Po rozpoczęciu zabawy dzieci odwiedził gość w czerwonym płaszczu - Mikołaj długo przez dzieci oczekiwany. Mikołaj przywiózł dla wszystkich dzieci słodkie upominki w rożkach, które wykonali rodzice.
Załączniki:

Zobacz zdjęcia w galerii

23.01.2012 - Bal Karnawałowy

25.02. - występ na Dniu otwartym

25.02. - występ na Dniu otwartym
 Dzieci biorące udział w warsztatach "W Krainie Bajki" wystąpiły przed nową publicznością podczas Dnia otwartego przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii

25.02.2012 - przedstawienie

27.02.2012 - przedstawienie o Zimie dla maluchów

27.02.2012 - przedstawienie o Zimie dla maluchów
 Najmłodsze przedszkolaki poznały humory Pani Zimy dzięki przedstawieniu starszaków.

Zobacz zdjęcia w galerii

27.02.2012 - Przedstawienie dla maluchów

Wycieczka do teatru lalek Pleciuga

Wycieczka do teatru lalek Pleciuga
 Dzieci biorące udział w warsztatach "W Krainie Bajki" wzięły udział w przedstawieniu teatru lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Oglądały tam bajkę pt." Kopciuszek".
      Po przedstawieniu zwiedziły teatr oraz spotkały się z aktorami, którzy opowiedzieli dzieciom jak powstaje lalka oraz jak nią poruszać aby widz zobaczył jej emocje. Oprócz teatru dzieci zwiedziły Zamek Książąt Pomorskich gdzie odbył się pokaz rycerski a także projekcja  filmu w zamkowym kinie. Odwiedziły również Muzeum Narodowe, gdzie prezentowana jest wystawa wioski afrykańskiej. Dzieci miały tu kontakt z dziełami sztuki afrykańskiej, podziwiały barwne stroje, maski oraz rzeźby.

Zobacz zdjęcia w galerii

09.05.2012 - W Szczecinie
W teatrze lalek "Pleciuga"

15.05.2012 - Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

15.05.2012 - Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
 Dzieci biorące udział w warsztatach "W Krainie Bajki" wystąpiły na Przegladzie Teatrzyków Przedszkolnych w gorzowskim teatrze im. Juliusza Osterwy. Pokazały przedstawienie "Na straganie". W barwnych strojach prezentowali sie przepięknie na dużej scenie. Występ sprawił dzieciom radość mogąc zaprezentować sie przed szerszą publicznością.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

15.05.2012 -Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

30.05.2012 - na spektaklu "Złota Kaczka"

30.05.2012 - na spektaklu "Złota Kaczka"
 30 maja 2012r., dzieci z grup warsztatowych obejrzały spektakl w gorzowskim teatrze pt."Złota Kaczka".
Musical familijny na motywach jednej z najpiękniejszych i najmądrzejszych polskich legend. Tytułowa Złota Kaczka jest tu zamieszkującą ruiny starego zamczyska czarodziejką, czyhającą na śmiałków marzących o ukrytych tam skarbach. Ukazuje się im pod postacią pięknej księżniczki i mami obietnicą niezmierzonych bogactw, by ostatecznie zamieniać ich serca w kamień...

Zobacz zdjęcia w galerii

30.05.2012 - W teatrze na spektaklu "Złota Kaczka"

Występ dzieci na festynie

Występ dzieci na festynie
 Dzieci podczas festynu rodzinnego przedstawiły inscenizację "Na straganie"

Występ rodziców na festynie

Występ rodziców na festynie
 Rodzice przedstawili dzieciom i gościom bajkę pt. "Brzydkie Kaczątko" - rodzice wcielili się w role bajkowych bohaterów.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...